Jak ten kurs bedzie uzywany 12 tygodni - 84 godzin w 3 krokach
Podstaw nowego języka można się nauczyć w 84 dni, czyli w 12 tygodni.
Nasz program szkolenia składa się z trzech odrębnych etapówZanim powiemy "w jaki sposób",   chcemy powiedziec "dlaczego"
     W ciągu trwania nauki, która wymaga więcej niż jednej lekcji dziennie, ważne jest, aby przeprowadzać kolejną lekcję zanim zapomnimy, czego nauczyliśmy się w poprzedniej. W przeciwnym wypadku wykonanie tej samej pracy może nie skutkować osiągnięciem żadnego postępu.
 
     Ważne jest również, aby uzyskać podstawy od samego początku: nikt nie buduje domu w oparciu o kąty 93 stopni, tylko w oparciu o kąt prosty 90 stopni, w przeciwnym wypadku, budowla runie.
 
     Podobnie, jeśli ktoś mówi do nas "kup" (ang. "pie") ważne jest, abyśmy nie usłyszeć "ciasto" (ang. "buy").Oto krótkie podsumowanie

Łączny czas 84 dni

84 dni

Etap 1

42 dni
Etap 2
21 dni
Etap 3
21 dni

Godziny pracy dziennie

60 minut
Lekcje dziennie

2
Ćwiczenia na etapie lekcji 1
3
Ćwiczenia na lekcji etapach 2  i  3
6

Czas na lekcję

30 minut
Czas na etapie 1
20 minut
Czas na ćwiczenia
2. i 3. etap
10 minut
Etap 1 zaplanowany jest na 42 dni
 
      Wykonujemy 3 ćwiczenia dziennie, przeznaczając 20 minut na każde ćwiczenie - w sumie 60 minut.
 
     W ciągu pierwszych 10-15 ćwiczeń będzie to wydawać się bardzo proste do wykonania.
 
     W każdym ćwiczeniu zobaczysz na wyświetlaczu telefonu zdanie, z jedną lub kilkoma brakującymi literami. W ich miejscu znajdują się puste pola, które trzeba wypełnić.
 
     Odtwórz nagrania lektorów przy użyciu przycisku z głośnikiem w kółku aby zidentyfikować dźwięki odpowiadające brakującym literom. Jest to łatwe do wykonania. Po wypełnieniu brakujących liter na ekranie pojawi się zdanie w całości oraz tłumaczenie zdania.

     Nie przechodź jeszcze do następnego zdania. Nagrywaj i odtwarzaj osobno każde słowo występujące w zdaniu, za każdym razem odtwarzając po nim głosy lektorów i skupiając uwagę tylko na tym konkretnym słowie. W razie niedokładności nagraj wyraz jeszcze raz, i jeszcze raz.
 
     Skoncentruj się na tym czy tylko wybrany wyraz brzmi dobrze. Jeśli wydaje Ci się, że wszystkie inne brzmią źle - nie martw się - powtórz każdy po kolei. Sztuką jest, aby nauczyć się koncentrować swoją uwagę na jednej rzeczy (wyrazie) na raz i TYLKO na jednej rzeczy.

     Wykonuj to przez dziesięć minut zanim przejdziesz do następnego ćwiczenia. Zrób dokładnie to samo w drugim ćwiczeniu, a następnie przejdź do trzeciego i zrób to ponownie.
 
     Ukończyłeś 30 minut ćwiczeń. Zrób sobie przerwę i powtórzyć pracę później w ciągu dnia, ale nie czekaj do następnego dnia. Następny dzień jest zarezerwowany dla kolejnych trzech zdań.
 
     W kolejnych zdaniach liczba pustych pól wzrasta i trzeba będzie odtwarzać głosy lektorów wiele razy, aby nie zapomnieć treści zdania.
 
     Pamiętaj, aby nagrywać tylko jedno słowo na raz, a następnie grupy wyrazów: dwa słowa, trzy słowa, pięć słów, w zależności od liczby wyrazów w zdaniach. Bardzo uważnie słuchaj swojego nagrania, aby porównać swoją wymowę z wymową lektora za każdym razem.

      Podczas nagrywania własnego głosu, zamknij oczy, aby nie widzieć, jak wygląda zapis słów. Widząc zapis słów łatwo wpaść w pułapkę zastępowania usłyszanych dźwięków znanymi z rodzimego języka, co jest błędem.Etap 2 zaplanowany jest na 21 dni
 
     Możesz wykonać od razu 6 ćwiczeń w 60 minut, zamiast 2 razy dziennie po 3 ćwiczenia w 30 minut.
 
     W etapie 1 nauczyłeś się jak zidentyfikować wszystkie dźwięki nowego języka, gdy pojawiają się one w krótkiej treści i wypowiadać je właściwie.
 
     Teraz nauczysz się uzyskiwać właściwą wymowę automatycznie, za każdym razem. Możesz również nauczyć się na pamięć, co oznacza każde zdanie.
 
     Pracujesz z tymi samymi zdaniami, co w etapie 1, ale tym razem prawie wszystkie pola są puste. Z poprzedniego etapu pamiętasz dużo, ale nie wszystko.
 
     Odtwarzaj zdanie wypowiadane przez lektora wielokrotnie, aby rozpoznać dźwięki i wypełnić odpowiednimi literami.

     W tym etapie nagrywaj całe zdania. Wykonuj porównania co najmniej dziesięć razy dla każdego zdania. Za każdym razem odtwórz swój głos i sprawdź zgodność z wymową nauczycieli. Postaraj się jak najlepiej odwzorować ich wymowę.
 
     Jeśli kilka razy potrwa to dłużej niż dziesięć minut, niech tak będzie. 
 
Bądź cierpliwy - trzymaj się!
Nagrywaj ze słuchu - nie czytaj podczas nagrywania. Wykonuj ćwiczenia z pamięci.
Oto prosta, ale bardzo skuteczna wskazówka:

Zamknij oczy, gdy nagrywasz swój głos. Nie będziesz widział(a) zapisu słów.
 
Zapobiegniesz "oszukaniu" przez pisownię.
 
Etap 3 zaplanowany jest również
na 21 dni.
 
     Nauczysz się teraz czytać płynnie i nauczysz się znaczenia każdego słowa, nie tylko ogólnego sensu zdania.
 
     Prawdopodobnie pamiętasz już wszystkie słowa występujące w zdaniach. Na wyświetlaczu znajdują się większe puste pola, które należy wypełnić brakującymi słowami.
 
     Za każdym razem, gdy wypełnisz pole poprawnie, na ekranie pojawia się jego tłumaczenie.

     Wykonuj ćwiczenia tak, jak poprzednio, ale tym razem miej otwarte oczy i czytaj tekst. Skup się na każdym słowie nagrywanym przez siebie, potem na grupach wyrazów, a następnie spróbuj zobaczyć całe zdanie jednym, szerokim spojrzeniem.
 
     Czytaj, odtwarzaj i porównuj. Po około pięciu powtórzeniach zaczniesz dostrzegać postępy. Wyobrażaj sobie, że jesteś aktorem na scenie i "odegraj" głośno każde zdanie kolejne 5 razy.

     Po 84 dniach nauki uzyskasz bardzo solidną platformę dla posługiwania się nowym językiem.
 
     Możesz śmiało iść i rozmawiać z ludźmi. Zrozumiesz ich dość dobrze i oni będą Ciebie rozumieli, a być może będą nawet zastanawiali się od ilu lat uczysz się ich języka.
 
     Oczywiście pozostanie jeszcze wiele do nauczenia się. Będziesz musiał poszerzać swoje słownictwo i dowiedzieć się więcej na temat możliwych sposobów budowania zdań, ale będzie to dużo łatwiejsze z podstawą uzyskaną w tym kursie.City of TorunMarshal's Office of
Kujawsko-Pomorskie


Siedziba:
+48 - 8876 29 610
E-post: post@sotospeak.pl
Okólna 22B
87-100 Toruń
Polska

Adres pocztowy:
Okólna 22B/12
87-100 Toruń
Polska

Reprezentatywne dla
Norwegia / Szwecja:
+46 - 704 280 683

E-post: karl.hofso@sotospeak.se
Trädgårdsgatan 2
452 31 Strömstad
Szwecja
WEB Design :

Apogée S.C.
Email :post@apogee1.pl
WEB  :www.apogee1.pl
Telefon : 8876 29 610

All rights reserved So To Speak 2014. All and any infringements on material presented here or in any form, electronic, printed or any portion of the software herein will be prosecuted to the full extent of the law. Publication or use of So To Speak Polskas intellectual material or any part thereof requires written concent by So To Speak Polska SP Zo.o.